سلام اگر سوالی راجع به قیمت و نحوه تهیه ی محصولات دارید، با ما در تماس باشید.

معرفی تجهیزات آشپزخانه خانگی | نگین طبخ خاورمیانه

نگین طبخ خاورمیانهنگین طبخ خاورمیانه
تجهیزات-آشپزخانه-خانگی

معرفی تجهیزات آشپزخانه خانگی | آشنایی با ضروری ترین تجهیزات آشپزخانه

امروزه در کسب و کارهای پر درآمد آشپزخانه های صنعتی در هتل ها ، رستوران ها، فودکورت ها، فست فود ها و غیره هستند که نیاز به تجهیزات آشپزخانه صنعتی دارند اما در این میان یکی دیگر از انواع کسب و کارهایی که در صنعت آشپزی درآمد پر سودی دارد راه اندازی آشپزخانه خانگی و غذاهای خانگی است . آشپزخانه های خانگی نیاز به تجهیزات آشپزخانه خانگی دارند.

می دانید که بهترین انواع تجهیزات آشپزخانه خانگی را، از کجا می توان تهیه و خریداری کرد؟ شما هم به دنبال آشنایی با ضروری ترین ابزارها و وسایل آشپزخانه خانگی، هستید؟ از شما دعوت می کنیم که مطالب عرضه شده در سایت نگین طبخ را، با علاقه مندی دنبال نمایید و اطلاعات کافی را، در خصوص تجهیزات مهم آشپزخانه های خانگی به دست آورید.

در سال های اخیر بسیاری از افراد به دنبال راه اندازی یک آشپزخانه خانگی هستند تا بتوانند خوشمزه ترین انواع خورشت ها، چلوها و پلوها را، در آشپزخانه خانگی خود طبخ نموده و رضایت مشتریان خود را به دست آورند. همچنین در نظر داشته باشید که برای شروع فعالیت در آشپزخانه های یاد شده، نیازمند استفاده از یک سری وسایل هستیم. شما هم می توانيد هر یک از تجهیزات آشپزخانه را، با حوصله ی بالایی مورد بررسی قرار دهید و سپس کاربردی ترین تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه خانگی خود را، خریداری کنید. مهمترین و ضروری ترین ابزارها و وسایل آشپزخانه خانگی، عبارتند از:

  • تخته برش
  • دستگاه مخلوط کن
  • دستگاه همزن
  • انواع چاقوهای برنده و تیز
  • سرویس قابلمه بسیار با کیفیت
  • انواع دستمال ها و دم کنی ها
  • ظروف نگهدارنده
  • انواع آبکش ها
  • دستگاه چرخ گوشت مناسب برای رستوران های خانگی

 

در سایر قسمت های  مقاله می خواهیم در مورد هریک از تجهیزات آشپزخانه مذکور در فوق، بیشتر صحبت نماییم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید : معرفی تجهیزات آشپزخانه

 

معرفی-تجهیزات-آشپزخانه-خانگی

 

بیشتر بخوانید : ایمنی آشپزخانه صنعتی | بررسی نکات مهم آن

تخته برش از پرکاربردترین تجهیزات آشپزخانه خانگی

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، امروزه بسیاری از افراد دوست دارند تا با کیفیت ترین  انواع تجهیزات آشپزخانه خانگی را، تهیه کنند تا بتوانند یک کسب و کار موفقی را، راه اندازی نمایند. اگر شما هم به دنبال آشنایی با مهمترین تجهیزات آشپزخانه خانگی هستید، می توانید مشخصات و کاربرد مربوط به تخته های برش را، مورد بررسی قرار دهید. لازم به ذکر می باشد که تخته برش ها مناسب برای خرد و تکه تکه کردن انواع سبزیجات، صیفی جات، گوشت، مرغ، ماهی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

بسیاری از آشپزها بر این باورند که تخته برش ها جزو اساسی ترین ابزارهای مورد نیاز هر آشپزخانه هستند و شما می‌ توانید با توجه به ابعاد هر یک از تخته برش ها، بهترین انواع تجهیزات یاد شده را، تهیه و خریداری کنید. جنس مربوط به تخته برش ها از چوب مرغوب با کیفیت می باشند که در برابر رطوبت و ضربه، مقاوم زیادی را از خود نشان می دهند. البته امروزه می توان تخته برش های پلاستیکی را نیز، در بازار تجهیزات آشپزخانه های خانگی، مورد مشاهده قرار داد.

بیشتر بخوانید : معرفی و آشنایی با تجهیزات آشپزخانه تالار پذیرایی

دستگاه مخلوط کن از مهمترین تجهیزات آشپزخانه خانگی

در لیست بررسی تجهیزات آشپزخانه خانگی را، دستگاه های مخلوط کن شکل داده است. دستگاه های یاد شده از کاربرد بسیار بالایی برخوردار هستند به طوری که سرآشپزها می توانند برای مخلوط کردن مواد اولیه کتلت ها، کوکوها، سس ها و غیره از دستگاه های مخلوط کن استفاده کنند. قدرت و توان مربوط به دستگاه های مذکور، با یکدیگر متفاوت می باشند و خریداران می توانند با توجه به‌ نوع غذاهای طبخ شده در آشپزخانه خانگی خود، با کیفیت ترین انواع دستگاه های مخلوط کن را تهیه نمایند. همچنین فراموش نکنید که تجهیزات یاد شده از گران ترین انواع ابزارها و وسایل آشپزخانه خانگی، محسوب می شوند. جهت خرید دستگاه مخلوط کن با کیفیت، می توانید از همین وب سایت پیش روی خودتان اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید : عیب یابی چرخ گوشت صنعتی و اصلی ترین ایراد های متعلق به آن

مرغوب-ترین-تجهیزات-آشپزخانه-خانگی

دستگاه همزن از اصلی ترین تجهیزات آشپزخانه خانگی

دستگاه های همزن، یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین انواع تجهیزات آشپزخانه خانگی،  به شمار می آیند. دستگاه های نامبرده از ظرفیت های بسیار متعددی برخوردار هستند به طوری که کاربران می توانند قبل از ثبت سفارش خود، مشخصات فنی هر یک از دستگاه های همزن را، مطالعه نمایند. شما می توانید با در اختیار داشتن قدرتمندترین دستگاه همزن، متنوع ترین غذاهای را طبخ نمایید. سرعت تهیه و طبخ غذا با دستگاه های یاد شده، افزایش چشمگیری را خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : معرفی انواع کباب‌پز استیل، رومیزی و ریلی

انواع چاقوهای برنده و تیز

بدون تردید چاقوها و ساتورهای آشپزخانه ای، از پرکاربردترین و مهمترین تجهیزات آشپزخانه خانگی، محسوب می شوند که از تنوع و مدل های گوناگونی برخوردار هستند. شما نیز می توانید با توجه به قدرت مالی در اختیارتان، متنوع ترین چاقوهای آشپزخانه ای را تهیه نمایید. بدون تجهیزات یاد شده، امکان خرد و تکه تکه کردن مواد اولیه غذاها، وجود نخواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می شود که خرید باکیفیت ترین و مناسب ترین انواع چاقوها را، در اولویت های سفارش تان، قرار دهید. همچنین در حین کار کردن با تجهیزات یاد شده، مراقب انگشت های خود باشید. چاقوها قابلیت تیز شدن را دارند. قیمت چاقو ها با توجه به جنس و ابعادی که دارند، با یکدیگر بسیار متفاوت خواهد بود. چاقوها از ضروری ترین ابزارهای آشپز ها بوده که بایستی همیشه تیز و برنده باشند.