سلام اگر سوالی راجع به قیمت و نحوه تهیه ی محصولات دارید، با ما در تماس باشید.

معرفی تجهیزات آشپزخانه

نگین طبخ خاورمیانهنگین طبخ خاورمیانه
قیمت-تجهیزات-آشپزخانه

معرفی پرکاربردترین و مهمترین تجهیزات آشپزخانه

می دانید که جهت خرید با کیفیت ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، بایستی از کجا اقدام نمود؟ می دانید که کاربرد مربوط به هریک از تجهیزات و وسایل آشپزخانه های بزرگ، کدامند؟ از شما دعوت می کنیم که مقاله ی پیش روی خود را از سایت نگین طبخ همراهی نمایید و جامع ترین اطلاعات را نیز در خصوص تجهیزات یاد شده، به دست آورید.

آشپزخانه های صنعتی یکی از فعال ترین و پردرآمدترین واحدهای صنفی به شمار می آیند که در سال های اخير بسیاری از مردم به دنبال تاسیس شیک ترین و بهترین انواع آشپزخانه های صنعتی هستند تا بتوانند حجم قابل مشخصی از خوشمزه ترین انواع غذاهای ایرانی را، طبخ و عرضه نمایند. تجهیزات آشپزخانه ، از مهمترین نیازهای مربوط به هر آشپزخانه ای می باشد که کارفرمایان بایستی در گام اول، مقاوم ترین و بهترین انواع تجهیزات مذکور را  تهیه کنند. تنوع متعلق به ابزارها و وسایل آشپزخانه ها ، بالا می باشد. مهمترین و پرفروش ترین تجهیزات و وسایل آشپزخانه های صنعتی، عبارتند از:

 • سیخ شور صنعتی
 • سینک ظرفشویی بزرگ
 • میز مربوط به ظروف
 • ماشین ظرفشویی بزرگ
 • قفسه های استیل
 • دستگاه استریل
 • یخچال صنعتی
 • گرمخانه شیشه ای صنعتی
 • یخچال ویترینی
 • هود صنعتی
 • فر دم کن برنج

در ادامه مطلب، می خواهیم در مورد هر یک از تجهیزات یاد شده در فوق، توضیحات و اطلاعات مفیدی را، ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید: راه اندازی رستوران

تجهیزات-آشپزخانه-بزرگ

سیخ شور صنعتی از ضروری ترین تجهیزات آشپزخانه بزرگ

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از افراد جهت تاسیس پرسودترین کسب و کار، می توانند با کیفیت انواع تجهیزات آشپزخانه را، تهیه نموده و آشپزخانه مد نظرشان را، راه اندازی کنند. یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه بزرگ را، سیخ شورها شکل داده اند که تجهیزات مذکور می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن، حجم بالایی از انواع سیخ های کبابی را، مورد شستشوی قرار دهند. لازم به ذکر می باشد که کباب ها، از اصلی ترین غذاهای ایرانی به شمار می آیند که تمام رستوران های بزرگ کشورمان، سعی دارند بهترین انواع کباب ها را، تهیه و سرو نمایند. تمیز کردن سیخ های کباب، کار بسیار سخت و زمانبری می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که یکی از مناسب ترین انواع دستگاه های سیخ شور را، تهیه و خریداری کنید. همچنین در نظر بگیرید که قیمت مربوط به سیخ شور ها، بسیار مناسب و معقول می باشد.

بیشتر بخوانید : سیخ شور صنعتی | معرفی انواع و مشخصات سیخ شور صنعتی + لیست محصولات آن

سینک ظرفشویی بزرگ از مهمترین تجهیزات آشپزخانه بزرگ

سینک های ظرفشویی بزرگ از اصلی ترین تجهیزات آشپزخانه محسوب می شوند که از ورق های استیل ۳۰۴ تهیه و طراحی می شوند و شما می توانید ظروف کثیف و انواع سبزیجات را، به راحتی در داخل سینک های یاد شده، مورد شستشو قرار دهید. توجه داشته باشید که سینک های ظرفشویی بزرگ، اندازه های متفاوتی را دارند و خریداران می توانند با توجه به متراژ آشپزخانه خود و حجم ظروف کثیف شده، ایده آل ترین مدل سینک های نامبرده را، سفارش دهند. همچنین تجهیزات یاد شده دارای طبقات پاتروکی هستند. شما می توانید جهت بررسی تصاویر مربوط به انواع سینک های ظرفشویی، از صفحه نخست وب سایت پیش روی خود اقدام نمایید و سپس بهترین مدل تجهیزات یاد شده را در اولویت های خرید تان، قرار دهید. همچنین سینک های یاد شده در دو مدل، آبچکان دار و بدون آبچکان طراحی می شوند.

بیشتر بخوانید : عیب یابی چرخ گوشت صنعتی و اصلی ترین ایراد های متعلق به آن

 معرفی-تجهیزات-آشپزخانه-بزرگ

بیشتر بخوانید : یخساز صنعتی و انواع یخ |‌ ویژگی‌ها و کاربرد یخساز صنعتی

میز مربوط به ظروف کثیف

مساحت مربوط به آشپزخانه های بزرگ، با یک سری محدودیت هایی روبرو می باشد به طوری که شما نمی توانید ظروف کثیف شده را، در هر گوشه ای از آشپزخانه ی خود رها کنید. جهت ساماندهی و نگهداری ظروف کثیف، به یک میز چند طبقه دار، نیاز دارید. امروزه میز های مربوط به ظروف کثیف، از مهمترین تجهیزات آشپزخانه محسوب می شوند و شما می‌ توانید ابعاد مربوط به تجهیزات یاد شده را، مورد بررسی قرار داده و سپس یکی از بهترین میزهای ظروف کثیف را، سفارش دهید. فراموش نکنید که میزهای یاد شده مناسب برای نگهداری ظروف تمیز نیز مناسب بوده و شما می‌ توانید با خرید یکی از تجهیزات یاد شده، نظم را در آشپزخانه بزرگ خود، پیاده نمایید. میزهای نامبرده همچنین از جنس استیل هستند که مقاومت بالایی را در برابر وزن و رطوبت دارند.

بیشتر بخوانید : معرفی انواع فر صنعتی

ماشین ظرفشویی بزرگ

بدون شک جهت شستشوی ظروف کثیف آشپزخانه های بزرگ، نمی توان از نیروی انسانی استفاده کرد چرا که این امر بسیار زمانبر و هزینه بر خواهد بود. همین امر نیز سبب شده است تا کارفرمایان برای افزایش سرعت شستشو و خشک کردن ظروف کثیف، به دنبال راهنمای خرید بهترین انواع ماشین های ظرفشویی باشند. البته از دستگاه های یاد شده بیشتر جهت شستشوی ظروف پذیرایی استفاده می شود. بنابراین شما نیز میتوانید اسم ماشین ظرفشویی بزرگ را، در لیست مهمترین تجهیزات آشپزخانه قرار دهید و یکی از ایده آل ترین انواع دستگاه های یاد شده را، تهیه نمایید. ناگفته نماند که قیمت مربوط به ماشین های ظرفشویی بزرگ، بالا بوده و شما می‌ توانید با در نظر گرفتن سرمایه ی در اختیارتان، بهترین مدل تجهیزات نامبرده را، سفارش دهید.

انواع-تجهیزات-آشپزخانه-بزرگ

بیشتر بخوانید : تجهیزات پخت و پز رستوران | معرفی و آشنایی با پرکاربرد ترین تجهیزات

قفسه های استیل

حال که به دنبال بررسی مهمترین تجهیزات آشپزخانه هستید، می توانید مشخصات متعلق به قفسه های استیل را،  با دقت بالایی مورد مطالعه قرار دهید. شما می توانید جهت نگهداری مواد غذایی خشک و غیر یخچالی، از قفسه های یاد شده بهره مند شوید. لازم است بدانید که قفسه های استیلی، به راحتی قابل جا به جایی هستند. افرادی که به دنبال نظم دهی در محیط آشپزخانه خود می باشند، می توانند خرید تجهیزات و وسایل آشپزخانه های بزرگ یاد شده را، حتما در اولویت های خود قرار دهند. معمولا جنس متعلق به قفسه های یاد شده، از استیل ۳۰۴ می باشند. طبقات مربوط به قفسه های استیلی از اندازه های متعددی برخوردار هستند.

بیشتر بخوانید : کترینگ چیست | آشنایی با انواع کترینگ

دستگاه استریل از مهمترین تجهیزات آشپزخانه

دستگاه های استریل از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات آشپزخانه بزرگ می باشند که  جهت ضدعفونی کردن سایر تجهیزات آشپزخانه، مورد استفاده قرار می گیرند. شما هم بایستی یکی از پیشرفته ترین انواع دستگاه های یاد شده را، تهیه نموده و روزانه به شکل مرتب، تجهیزات مختلف آشپزخانه خود را، مورد ضدعفونی قرار دهید. اگر به دنبال کسب مجوز بهداشت هستید، هم اکنون یکی از دستگاه های استریل را، سفارش داده و مدام ابزارهای آشپزخانه تان را، استریل نمایید. دستگاه های یاد شده از گارانتی های بلند مدتی برخوردارند و قیمت بسیار مناسبی را نیز دارند.

بیشتر بخوانید : صفر تا صد راه اندازی فست فود | مراحل، سرمایه و تجهیزات

یخچال صنعتی

شما مجبور هستید برای نگهداری از مواد غذایی فاسد شدنی، یخچال های صنعتی متعددی را تهیه و خریداری کنید. بدون شک یخچال فریزرهای صنعتی از اساسی ترین تجه